Friday, September 21, 2007

Türbanlı ODTÜ'yü kazanamaz
21 Eylül 2007 Cuma 10:34
ODTÜ Rektörünün sözleri ne manaya geliyor: Zeki insanlar başlarını örtmez mi?
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Ural Akbulut, başörtülü öğrencilerin ODTÜ veya Bilkent gibi üniversiteleri kazanamadıklarını ancak Açık Öğretim Fakültesi'ne girebildiklerini söyledi.

TV8'de Erkan Tan'ın hazırlayıp sunduğu “Erkan Tan ile Başkent'ten” isimli programa katılan ODTÜ Rektörü Prof. Akbulut, şöyle konuştu:

ODTÜ'YE GİRECEK PUAN ALAMIYORLAR

“Ben 40 yıllık öğretim üyesiyim, çocuk değilim. Türkiye'de türbanlılar ODTÜ'ye Bilkent'e girecek kadar puan alamıyor. Bu öğrenciler, bu üniversitelere girip türbandan dolayı okullarını bırakarak başka ülkelere gitmiyorlar. Genelde bu öğrenciler Açık Öğretim'e giriyorlar. Buradaki düzgün üniversiteleri kazanıp bırakıp yurt dışına giden yok.”

PUANI BOĞAZİÇİ'Nİ TUTUYORDU

Başörtüsü mağdurlarından Tuğba Balkar, "1998'de ÖSS'ye girdim. Sözel dalda 465 puan aldım. Puanım Boğaziçi Felsefe bölümünü tuttuğu halde, başörtüsü sorunu olduğu için eğitimime devam edemedim ve yurtdışında okumak zorunda kaldım" dedi.

REKTÖR SAÇMALIYOR

“Rektör saçmalıyor” diyen ÖNDER Başkanı Yusuf Ziyaettin Sula öğrencilerinin Viyana'da rekor kırdığını söyledi. Sula'nın tepkisi şöyle oldu:
Böyle saçma sözler mi olur? Bu cümlenin içinde zımnen şu var: Aklı başında, uyanık ve zeki insanlar başlarını örtmez. Geri zekalı ve aptallar başını örter. Başını örtenler onun okulunu kazanamıyorlarmış, boşuna yaygara koparıyorlarmış. Bunu söyleyen bir üniversitenin rektörü ve biz buna çocuklarımızı emanet ediyoruz.

*

Dogru biz cok gerizekali insanlarizda o yuzden amerikadaki unvler burs veriyor! ki yani imam hatipli oldugumuz icin sayisal bolum sectigimizde 30-40 puan dusen puanlarla ne unvlere girmis insanlariz! Hakikaten bunlar hazemedemiyorum, yaptiklari bir ayip bir de bu ayibin uzerine bu sozler daha da sinir bozucu!Napsin baslarini ortenler, unv bitirmk icin tek careyi okula devam etmeden bitirecekleri bi yere kayit yaptirmakta buluyor, onlarda acik ogretime giriyor!Sbah sabh nasi sinirlerim bozuldu, eee tabi yillardir muzdarip olup, evli cocuklu olup, agrisiz basim gunumu gun edeyi gezeyim diyecek bir cagda ben hala unv mezunu olabilmek icin okuyorum su zihniyet yuzunden, simdiye kadar dokora bile yapmis olurdum sunca gecen senede!
Post a Comment